Suplementy diety czy naturalne składniki?

Obecnie bardzo promowana w mediach jest nie tylko zmiana trybu życia na zdrowszy, ale także zażywanie odpowiednich dla swojej płci, wieku i stylu życia suplementów diety.

To prawda, że sposób odżywiania współczesnych ludzi odbiega mocno od ideału i nie dostarczamy wraz z dietą wszystkich potrzebnych organizmowi składników odżywczych, minerałów i witamin. Czy jednak na pewno trzeba dostarczać je w formie syntetycznych tabletek, czy może jest sposób na naturalną suplementację?

Warto pamiętać, że warzywa i owoce, które są źródłem większości witamin, jakich potrzebujemy, nie są obecnie tak wartościowe, jak kiedyś. Wynika to z faktu, że produkty kupowane w supermarketach są opryskiwane i hodowane z pomocą nawozów, na jałowej ziemi, co powoduje obniżenie ich wartości odżywczej.

Dlatego, zaleca się przyjmowanie odpowiednich witamin, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu. Ich dawki są dobrane w taki sposób, by przyswoiły się w ilości pokrywającej zalecane spożycie. Dzięki temu, suplementacja jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy się martwić o to, że nasza dieta jest zbyt mało zróżnicowana.

Joganova http://medactive.com.pl/nerwobole-rwa-barkowa-udowa-kulszowa/