Jak utrzymać dobry stan zdrowia

Jak skomponować dietę?

Jak skomponować dietę?

W związku z licznymi chorobami dietozależnymi, na które możemy zapaść, jeżeli nie będziemy przykładać zbyt wiele uwagi do prawidłowego ułożenia naszej diety, skomponowanie i przestrzeganie odpowiednich zasad co do naszego odżywiania powinno stać się priorytetem wszystkich ludzi. Jednak nie wszystkich stać na konsultację z dietetykiem, trzeba także powiedzieć, że nie wszyscy takiej wizyty potrzebują. Większości(…)

Choroby dotykają nas wszystkich

Choroby dotykają nas wszystkich

Mimo że wiele czasu obecnie spędzamy na myśleniu o naszym stanie zdrowia, wiedza na temat profilaktyki wielu chorób jest niemal powszechna, a dostęp do pomocy lekarza (albo innego rodzaju usług medycznych) jest większy niż kiedykolwiek, choroby i różnego rodzaju inne dolegliwości wciąż dotykają wszystkich ludzi. Niektóre grupy społeczne są bardziej narażone na zachorowanie, na przykład(…)

Rola diety w utrzymaniu zdrowia

Rola diety w utrzymaniu zdrowia

Coraz częściej mówi się o tym, że chorobom można zapobiegać dokonując niewielkich zmian w trybie życia. Niezwykle istotnym dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia elementem jest sposób, w jaki się odżywiamy, a prawidłowa dieta może uchronić nas przed licznymi chorobami i dolegliwościami, nie tylko trawiennymi. Grupę schorzeń, których powstawanie wiąże się ze sposobem odżywiania się(…)

Kiedy zasięgnąć pomocy lekarza?

Kiedy zasięgnąć pomocy lekarza?

Zazwyczaj, gdy borykamy się z jakąś dolegliwością czy chorobą, pierwszym naszym działaniem jest szukanie domowych sposobów na ich zwalczanie, na przykład w przypadku przeziębienia pijemy napary z ziół czy herbatę z cytryną i sokiem malinowym, wygrzewamy się, odpoczywamy. Zazwyczaj jednak metody naszych babć nie są zbyt efektywne i musimy wybrać się do apteki po preparaty,(…)

Wady i zalety antybiotyków

Wady i zalety antybiotyków

Antybiotyki to jedna z najczęściej przepisywanych przez lekarzy grup preparatów. Są one popularne, ponieważ szybko i skutecznie wyciągają nas z infekcji bakteryjnych górnych dróg oddechowych, a przy tym są stosunkowo mało szkodliwe. Mimo tego, posiadają one wiele wad. Przede wszystkim, przy ich stosowaniu należy pamiętać o umiarze i nie używać ich zbyt często, bo organizm(…)