Jak uniknąć chorób?

Jak uniknąć chorób?Popularne powiedzenie mówi o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć – promuje ono stosowanie profilaktyki. Zapobieganie chorobom przez odpowiedni styl życia i szybkie reagowanie w sytuacjach wczesnego stadium jakiejś dolegliwości może nam przynieść duże korzyści.

Przede wszystkim – długotrwałe zdrowie, dobre samopoczucie i możliwość realizowania swoich marzeń, jak i codziennego funkcjonowania.

Każdej chorobie odpowiadają osobne metody zapobiegania. Są jednak ogólne metody profilaktyki, które są aktualne w każdej sytuacji.

Mowa tu o takich zasadach, jak odpowiednie żywienie (i niekoniecznie jest tu niezbędna konsultacja ze specjalistą dietetykiem), aktywność fizyczna, unikanie stresów i napięć, regularne badania profilaktyczne, przestrzeganie kalendarza szczepień obowiązkowych, częsty relaks na świeżym powietrzu.

W ostatnim czasie wielkim zagrożeniem naszej cywilizacji stały się choroby nowotworowe. Trudno jest powiedzieć, jak im zapobiegać – nie ma jeszcze efektywnych i uniwersalnych metod leczenia raka, nie mówiąc już o profilaktyce.

Naukowcom udało się jednak wyznaczyć kilka porad, które mogą pomóc nam uniknąć zachorowania na nowotwór złośliwy. Między innymi, należą do nich takie elementy jak dieta bogata w warzywa i owoce, regularne badania kontrolne (takie jak badania piersi, cytologia czy badania prostaty), rzucenie palenia (palenie tytoniu jest, według ekspertów, odpowiedzialne za 25% zachorowań na raka), a także unikanie alkoholu i nadmiaru promieni UV. Zastosowanie tych porad w życiu może nas ustrzec przed zachorowaniem na raka.

Jednak oprócz tak głośnych i groźnych chorób jak nowotwory, problemem dotyczącym większość społeczeństwa są powszechne w okresach jesienno-zimowych zachorowania na przeziębienia, grypę i choroby grypobodobne.

Te uciążliwe i często potencjalnie niebezpieczne dolegliwości dopadają nas niestety już w momencie, kiedy pogoda pogarsza się jesienią, i – w przypadku niektórych osób – powracają kilkukrotnie nawet w ciągu jednej zimy.

Tym schorzeniom jest dużo łatwiej zapobiec niż poważnym chorobom takim jak rak. Są już bardzo skuteczne szczepionki na grypę, wiele leków pomaga zwiększyć naturalną odporność organizmu. Należy tylko poprosić lekarza rodzinnego o poradę, jeśli takie choroby dotykają nas częściej niż raz w roku.

http://eretina.pl/choroby-siatkowki/ suplementy diety