Dieta

Jak skomponować dietę?

Jak skomponować dietę?

W związku z licznymi chorobami dietozależnymi, na które możemy zapaść, jeżeli nie będziemy przykładać zbyt wiele uwagi do prawidłowego ułożenia naszej diety, skomponowanie i przestrzeganie odpowiednich zasad co do naszego odżywiania powinno stać się priorytetem wszystkich ludzi. Jednak nie wszystkich stać na konsultację z dietetykiem, trzeba także powiedzieć, że nie wszyscy takiej wizyty potrzebują. Większości(…)

Rola diety w utrzymaniu zdrowia

Rola diety w utrzymaniu zdrowia

Coraz częściej mówi się o tym, że chorobom można zapobiegać dokonując niewielkich zmian w trybie życia. Niezwykle istotnym dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia elementem jest sposób, w jaki się odżywiamy, a prawidłowa dieta może uchronić nas przed licznymi chorobami i dolegliwościami, nie tylko trawiennymi. Grupę schorzeń, których powstawanie wiąże się ze sposobem odżywiania się(…)

Suplementy diety czy naturalne składniki?

Suplementy diety czy naturalne składniki?

Obecnie bardzo promowana w mediach jest nie tylko zmiana trybu życia na zdrowszy, ale także zażywanie odpowiednich dla swojej płci, wieku i stylu życia suplementów diety. To prawda, że sposób odżywiania współczesnych ludzi odbiega mocno od ideału i nie dostarczamy wraz z dietą wszystkich potrzebnych organizmowi składników odżywczych, minerałów i witamin. Czy jednak na pewno(…)